Yatak Odalarınız İçin 3 Çözüm

Evinizde yatak odası olarak planladığınız yer biraz büyükse, bu alanda ilave işlevler de planlayabilirsiniz. Uyuma, giyinme, soyunma, dinlenme, çalışma ve daha fazlası için hayata geçirebileceğiniz 3 farklı önerimiz var.

Yatak Odası Çözümleri

Yatak odanızda, kendiniz için açık sistem bir dolap istiyorsunuz ama bunun için bir gardırop kullanmak istemiyorsunuz. Öyleyse bu öneri tam size göre. Eğer varsa odanızdaki bir girintiyi bu amaç için değerlendirebilirsiniz. Önce nişin içini duvar kağıdıyla kaplayın. Sonra yapı marketlerden alacağınız 2 adet rafı üst kısma, alt alta monte edin. Hemen altına da metal askı borusunu takın. Eski şifonyerinizi de aynı duvar kağıdıyla kaplayıp nişin içine yerleştirebilirsiniz. Alçıpandan, nişin eni kdar kestireceğiniz bir parçayı, duvarınızla aynı renkte boyatıp kapı olarak kullanabilirsiniz. Bu parçayı, yatak başınızı yasladığınız duvarın içine girecek şekilde, sürgülü olarak planlayabilirsiniz. Böylelikle alandan kazanırsınız. Ancak dilerseniz bu kapağı iki parça olarak kestirip, kenarlarından duvara da monte ettirebilirsiniz. İşin bu kısmında profesyonel yardım alabilirsiniz. Son olarak, hem nişin içine, hem de kapının ön yüzüne birer ayna astığınızda işlem tamamlanmış olacak.

Oda İçinde Oda

Oda içinde oda

Odayı alçıpan duvar ile ikiye bölün. Giriş kısmını çalışma, dinlenme köşesi olarak düzenleyin. Hatta kitaplar için duvara raflar yapın. Alçıpan duvarın diğer kısmına ise yatağınızı yerleştirin. Eğer yeriniz varsa, yan odadan çalacağınız küçük bir alanı da bu mekana dahil edin ve soyunma odası olarak kullanın.

Çatı katı sefası

Çatı Katı Sefası

Yatak odanız çatı katında ise ya da eviniz bir çatı katı ise, pencere önünü iyi değerlendirin. Zemin, tavan, duvarlar, tekstiller, mobilyalar…
Odada her şey beyaz olsun. Ancak yatak başını bulabildiğiniz en renkli duvar kağıdıyla kaplayın. Ahşaptan yaptıracağınız küçük bir komodini ise duvara monte edin.

Yorumlar

  1. Sinan Cankuş der ki:

    İstikbal Mobilya hakkını veren yegane firmalardan. Çok seviyorum istikbal mobilya’yı hep satın almak istiyorum ama biraz pahalı değil mi?

  2. Mehmet Kopaç der ki:

    Evimize böyle güzel şeyler yapmak isteriz ama bizden geçmiş. Gençler yaparsa çok güzel olur onlar için.

Fikrini söyle

*