Visco Yataklar Sağlıklı mı?

Visco yataklarda akıllı sünger dediğimiz çok özel bir sünger kullanılıyor. Altlarına yay koyuyorlar ya da yüksek dansitede poli üreten sünger koyuyorlar ve uyku kalitesini arttırıyorlar. Yaylı yatağın en iyi özelliği etki ve tepki olayıdır. Siz yataklardaki tepkiyle dönersiniz. Yaylı yataklarda uyum çok önemlidir. Kalça ve omuzlar boşlukta kalabilir. Gecede otuz kırk defa dönmemizin sebebi rahat edemememizdir. Sünger malemesi visco yataklarda yorgun kalkmıyorsunuz. Lateks yataklardaki tek fark visco yataklara göre delikli olup hava akımını hızlı sağlayabilen bir malzemeden yapılmış olmasıdır. Visco yatağın tam tersine çökme yerine ittirme hissi verir lateks yataklar.
Aralarındaki tek fark full ortopedik yataklarda altlarındaki yay sitemleri birebir full ve yarı ortopedikte aynı sadece üste koyulanlarda full ortopedik yataklarda daha sert, yarılarda daha yumuşak oluyor. Omurga ve boyunda sorun yaşayanlar full ortopedik yatakları öneriyoruz. Full ortopedik yatak kullanımında sizleri rahat ettirecek pek çok tercih bulunmaktadır.
İşbir Sünger Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Metin Gültepe, Ankara ve İzmir’deki iki sünger fabrikasında yıllık 22 bin ton sünger üretim kapasitesine sahip olduklarını belirterek, 1997’den beri yatak üretimi de yaptıklarını hatırlattı. Gültepe şöyle konuştu: “İşbir Yatak çok hızlı büyüdü. Şu anda İşbir Sünger ve yatak olarak 110 milyon dolar ciromuz var. Bunun 35 milyon daları İşbir yatak cirosu. Konjonktür çok bozulmazsa 2015’in ilk yarısında halka arz düşünüyoruz. Başlangıcı zaten çok ortaklı olan grubumuzun vizyonu da halka arz için uygun.”
İşbir Holding’in Balıkesir’deki diğer iştirak şirketi İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş.’nin de de son dönemde ihracata odaklandığını anlatan Metin Gültepe, “Bu şirketimizin ihracatı cirosunun yüzde 60’ına dayandı. Burada tüm sanayiciler için ‘big bag’ türü ‘çuval’ üretiyoruz. Bu şirketimizde ihracatın da desteği ile aylık ciromuzu 5 milyon Euro’ya yükselttik” diye konuştu.
İran’da Bern adıyla 45 mağaza ürünlerimizi satıyor ama en iyi pazarımız Avrupa. Hollanda’da büyük bir depomuz, Belçika’da şirketimiz ve markamız var. İç pazara internetten başladık. Fırsat sitelerinden 4 günde 299 liradan 2 bin visco yatak sattık.
BERNA İlter, şöyle devam ediyor: “Katalog hazırladım; dünyada kaç çeşit yatak varsa koydum. Almanya’da fuara katıldık. Çok büyük sipariş aldık. Hemen Kayseri’de 6 bin 500 metrekarelik yer tuttuk. Bitmiş yatak ihracatı zordu. Havaleli ürün. Özel pres yaptırdım yayları sıkıştırarak süngeri rulo yaparak 100 yerine 500 yatak sığdırdım. Avrupa’da işçilik yatak kılıfında yoğunlaşmıştı ve çok pahalıydı. ‘Kılıf ihraç edelim’ dedim. İngiltere’yle başladık, ihracatımız patladı. Kılıf işinde de çok büyüdük. Avrupa’da her yere ürün yapar olduk.”
İŞBİR’in Türkiye’de ilk visco sünger üretimi yapan firma olduğunu hatırlatan Metin Gültepe, “Yıllık Ar-Ge harcamızda Türkiye genel ortalamasının iki katı” dedi. Türkiye’nin ilk ziraat yataklarını (İnek Yatağı) üreten firmanın da İşbir olduğunu belirten Gültepe şöyle konuştu: “2013’te bu ürün grubumuzdan 2.5 milyon dolar ciromuz vardı, bu yıl 4.5 milyon dolara çıkıyor. Üstelik, gerekli hammadde de bizim sünger üretimimizden çıkan firelerden sağlanıyor. Bu yataklar süt verimini yüzde 30 artırıyor.”
Sources: Japonlarla otoya sünger fabrikasıVisco yatak fiyatları.

İstikbal Ametist Therapy Serisi Yataklarda Yüzde 30 İndirim

En yakın istikbal bayisine uğrayarak istikbal ametist therapy serisi yatakları denemenizi öneririz. Üstelik şimdi %30’a varan indirim seçenekleriyle.

İstikbal Bazalarda 5 Yıl Garanti

İstikbal’in kusursuz ve uzun ömürlü bazaları tam 5 yıl garantiye sahip. Yani aldığınız bazanın 5 yıl sağlam kalması İstikbal tarafından garanti altına alınıyor. Gelecek yıllarda daha sağlam ve daha dayanıklı yataklarda yatmak isterseniz İstikbal Bazalar sizin için son derece kullanışlı ve başarılı olacakır.

Müşterilerle yapılan söyleşilerde İstikbal bazaların 5 yıldan daha çok dayandığı ve ömür boyu kullanıldığı öğrenildi. 5 yıl garanti ise en kötü kullanımda dahi kaliteyi koruyacağının garantisi oluyor. Yani 5 yıl boyunca çocuğunuz üzerinde zıplayarak yıpratabilir. İstikbal baza fiyatları da son derece uygun ve kampanyalarla güçlendirilmiş. Bursa dışındaysanız en güzel istikbal bazalar için en yakın istikbal şubesine uğrayabilirsiniz.

İstikbal Therapedic Yatak

İstikbal’in yeni anlaşmasıyla Therapedic yatakları lisansla Türk müşterilerine sunuyor. İstikbal’den THERAPEDIC LİSANSI ile Türkiye’de satışa sunulacak AGILITY, BACKSENSE, MEMORY TOUCH yataklar size eşsiz bir konfor ve rahatlık sunarak yeni güne dinlenmiş ve pozitif uyanmanızı sağlayacaktır. HourGlass sünger ve micropocket yay sistemi ile desteklenen Therapedic serisi yataklarla Amerikan konforu yatak odalarınızda.

Siz de bir istikbal therapedic yatak sahibi olmak istiyorsanız en yakın istikbal şubesine gidebilirsiniz.

İstikbal İdeal Comfort Yatak

İstikbal İdeal Comfort Yatak

İstikbal İdeal Comfort Yatak

İstikbal’in bu yatak modelinde kişilerin rahatına göre sertlik seçmesi mümkün. Çift kişilik yataklarda çiftlerin biri sert biri yumuşak yatakta yatmak isteyebilir. Bu durum için istikbal comfort yatak kullanılabilir. İdeal comfort yatağın bir tarafı sert bir tarafı yumuşak. Böylece çiftler kendi yattığı tarafın sertliğini kendisi seçebiliyor.

İstikbal, bugüne kadar geliştirdiği uyku teknolojilerine şimdi bir yenisini daha ekledi. Mart ayında tüketicisiyle buluşan bu yeni ürün, sert ve yumuşak uyku konforlarını tek yatakta birleştiriyor. İstikbal İdeal Comfort, İdeal Form ve Perform yatak çeşitleri, tek yatakta kişiye özel çözüm sunuyor. İsitkbal, yeni yatak serisini ikisi ünlü dört ayrı çiftinrol aldığı yeni reklam filmiyle duyuruyor. Dört filmden oluşan ve her film için dört ayrı çiftin rol aldığı İstikbal reklamının ünlüleri ise; Tülin Şahin – Mehmet Özer ve Nasuh Mahruki – Mine Mahruki çiftleri. Farklı vücut yapısı, kilo, uyku alışkanlıkları ve tercihleri düşünülerek geliştirilen İstikbal İdeal Comfort’un yatak satın alma alışkanlıklarını da değiştirmesi bekleniyor. Yatakla ilgili yaşanan tüm olumsuzlukların en aza inmesini sağlayacak bu yeni tasarmların ömrünün üçte birini yatakta geçiren insanların yaşam kalitesini de artırması hedefleniyor.

İstikbal King Baza


Evinizde bir türlü yer bulamadığınız eşyaları ortadan kaldırmaya, üstelik yatak odanızı göz alıcı, asil bir şıklıkla yenilemeye ne dersiniz?

İstikbal King Baza, iki farklı yükseklik alternatifi bulunan kapitoneli başlığı (King H130 Başlık, King H150 Başlık) ve yere yakın tasarımı ile modern ve sıra dışı bir yenilik. Yüksek yataklarınızla rahatlıkla kullanabileceğiniz King bazayı aynı tasarıma sahip King Puf ve King Berjer ile tamamlayın, yatak odanızın şıklığını bütünleyin.

İstikbal Ultra Energy Yatak

Bütün gün boyunca ayakta koşuştururken aşırı şekilde yoruluruz. Evimize dinlenmeye geldiğimiz zamansa tüm yorgunluğumuz üzerimizde olur. İşte bu yorgunluğumuzu İstikbal Mobilya’nın inanılmaz kumaş teknolojisi quantech sleep ile birlikt viscojel teknolojisi harmanlanarak müthiş bir yatak ortaya çıkıyor. Mükemmel bir uyku için üretilmiş olan İstikbal Ultra Energy Yatak ile deliksiz bir gece uykusu sizleri bekliyor.

istikbal ultra energy yatak
[Devamını oku…]