Mobilya Stroku

Mobilyacılığın zor dönemler geçirdiği şu günlerde insanlar artık daha ucuz ve eskiyebilen modellere kaymış durumda. Hal böyleyken mobilya üreticileri de modüler sistemler tarafında tercih belirtiyorlar. Kasıtlı eskitme olarak da bilinen bu metod ile insanlar sürekli bir şeyler satın almaya yönlendiriliyor. Elbette bu yönlendirme bilinçaltı ve subliminal mertebede oluyor.

Yeni bir mobilya aldıysanız eskisiyle kıyasladığınızda daha kalitesiz ve hafif oldugu gözünüze çarpacaktır. Mahalle mobilyacılarının yaptığı evladiyelik mobilyalar günümüzde pek rağbet görmüyor. Bunun yerine isim yapmış firmaların fabrikasyon ve kalitesiz ürünleri revaçta. Elbette istikbalin mobilyaları kalitesiz diye tabir edilen klasmanın çok dışında. İstikbal, kaliteli ürünleri hak ettiği fiyatta satarak müşterilerine gayet güzel mobilya imkanı sağlamakta.

İstikbal dışında bir diğer yatak üretim şirketi idaş bu günlerde zor günler geçirmekte. İstanbul’da üretime devam eden idaş, kötü günleri atlatabilecek mi? Sektördeki herkesin aklında bu soru yer alıyor.

 

Fikrini söyle

*