İstikbal Mobilya Brüksel’de Mağaza Açtı

Her Ev Güzeldir’ Sloganı ile Türkiye’nin en kaliteli ev mobilyaları üreticisi ‘İstikbal’, yurtdışı pazarlarda yaygınlaşma ve daha fazla tüketiciye ulaşma hedefi doğrultusunda yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek; Avrupa Birliği’nin başkenti olarak da adlandırılan Belçika’nın Başkenti Brüksel’de yeni mağazasını hizmete soktu.
İlki Ünlü işadamlarından Musa Soydemir tarafından Belçika’nın Anvers şehrinde 2012 yılında açılan ‘İstikbal Show Room’ Belçika’da gördüğü büyük ilgi sebebi ile ikinci mağazasını düzenlenen bir törenle Başkent Brüksel’de hizmete açtı.
‘İşadamı Musa Soydemir ve Kardeşi Kemal Soydemir’in mağaza girişinde karşıladığı davetliler arasında Boydak Holding Yönetim Kurulu üyesi Bekir Boydak ve üst düzey yöneticileri ile birlikte Saint Josse Belediye başkanı ve Federal milletvekili Emir Kır, işadamları, STK temsilcileri ve kalabalık özel davetli grubu katıldı.
İstikbal Brüksel’ mağazasının açılışında konuşan İşadamı Musa Soydemir davetlilere hitaben yaptığı konuşmasında” Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için 2. Mağazamızı Brüksel’de açtık. Mağazamızın açılışında emeği geçen, bütün arkadaşlarıma teşekkür ederken, hepinize hoş geldiniz diyorum.” Dedi.
Boydak Holding Yönetim Kurulu üyesi Bekir Boydak ise konuşmasında “ Çok harika güneşli bir sonbahar gününde Brüksel mağazamızın açılışını yapmaktan mutlu ve gururluyuz. Avrpa Birliğinin başkenti Brüksel’de de mağazamızın olması bizi son derece sevindiriyor. Türkiye’nin küresel markası olan ‘İstikbal’ yeniden yapılanma faaliyetleri çerçevesinde 2000 li, yıllarda bütün Avrupa’da ve Dünya’da mağazalaşma çalışmalarını başlattı. Şu an itibarı ile 50 ülkede 320 mağaza, Türkiye’deki 850 mağaza ile Dünya’nın en yaygın mağazalar zincirlerinden bir tanesi konumundayız. Dünya markası ‘İstikbal’ şu anki mevcut kapasitesi ile Avrupa’nın üçüncü büyük mobilya üreticisi durumunda, inşallah 5 yıllık bir zaman periyodu içerisinde Dünyanın en büyük On üreticisi arasında olmayı arzuluyoruz. Bizleri kırmayıp açılış törenine katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.
‘İstikbal Brüksel’ mağazasının açılışında bir konuşma yapan Saint Josse Belediye başkanı ve Federal milletvekili Emir Kır” Türkiye’nin dışarıya açılan bir penceresi konumunda olan Boydak grubunun mobilya sektöründeki markası olan ‘İstikbal’in Brüksel’de mağaza açmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de 40 milyon Ailesinin kullandığı İstikbal ürünlerinin de artık Belçika’daki Aileler de faydalanacaktır. Bu teşebbüslerinden dolayı Soydemir ailesini kutluyor, başarılar diliyorum.” Dedi.
Açılış töreni öncesinde gazeteci, yazar, eğitimci Metin Keskin ise yaptığı konuşmada “Gurbet artık bizim için vatan oldu. Anadolu’nun bağrından kopup gelen insanlar Dünya’nın dört bir bucağında kendi özellikleri ve güzellikleri ile gitmiş oldukları toplumda kendi markalarını oluşturdular. Bizde Belçika’da yaşamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bir kaç gün sonra idrak edeceğimiz ‘Aşure Günü’müz bu açıdan çok önemli. Bütün Türkler, Müslümanlar, İnsanlar ‘Aşure’ gibi olmalıdırlar. Aşurenin içerisinde onlarca gıda maddesi vardır. Her gıda kendi özelliğinden, ve güzelliğinden Aşureye genel bir şey katar. Ama kendi özelliğini hiç zaman kaybetmez. Biz de Belçika toplumu içerisinde Türk ve Müslüman olarak kendi güzelliklerimizi Belçika’ya yansıtacak. Belçika’nın güzelliklerini kendimize alacak, yine kendimiz olarak kalmaya devam edeceğiz. Diğer bir husus ‘İstikbal’ Türkiyemiz açısından çok önemli güzelliklere imza attı. Eğitim alanındaki yaptığı çalışmalarla Anadolu insanının Dünya’da neler yapabileceğini en açık ve net olarak ortaya koydu. Bu yönü ile ‘İstikbal’ geleceğimiz oldu. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” Dedi.
Yapılan Dua ve başarı dileklerinin ardından Rue Birmingam 112-1070 Anderlecht-Brüksel adresinde hizmete açılan ‘İstikbal Brüksel’ mağazasının açılış kurdelesini Boydak Holding Yönetim Kurulu üyesi Bekir Boydak , Mağaza sahipleri Musa ve Kemalettin Soydemir kardeşler ile aint Josse Belediye başkanı ve Federal milletvekili Emir Kır Geleceğimizin teminatı olan çocuklar ile birlikte kestiler.
‘İstikbal Brüksel’ mağazası tarafından açılışa katılan konuklara Türk mutfağından leziz ikramların yanı sıra özel ‘İstikbal Yastık’ hediye dağıtıldı.

Fikrini söyle

*